Thursday, October 9, 2014

Як дістати кращу прибутковість від активів в американських доларах

Mихайло Зінчук, MBA, CIM
Manager, Wealth Strategies Group
Слабкість канадського долара (CAD) по відношенню до долара США (USD) триває. За останні 12 місяців CAD знецінився з 97 до 90 американських центів. Це падіння пов'язане із відносною слабкістю економіки Канади по відношенню до економіки США, а також з ослабленням цін на сировинні товари, в тому числі на нафту, золото та деякі інші метали. Слабкість канадського долара може тривати й надалі - провідні вітчизняні економісти очікують, що він може знецінитися до рівня 87 американських центів у 2015 році.

У цій ситуації деякі канадці тримають свої активи в американському доларі для туристичних чи інвестиційних цілей. Останнім часом я отримував дзвінки від членів кредитівки та клієнтів з питань, що стосуються різних варіантів інвестування в Канаді в активи, деноміновані в доларах США.

Головна проблема інвесторів у тому, що депозити, деноміновані в доларах США, дають дуже низькі відсотки - лише 0.25% на рік. Незважаючи на те, що за минулий рік можна було заробити 10% завдяки зміцненню USD по відношенню до CAD, хочеться знати, чи можна зробити більше на активах у USD? Це питання є особливо справедливим зараз, коли подальший ріст USD по відношенню до CAD може бути більш обмеженим.

Отримати більш високу віддачу від активів у USD в Канаді складніше, ніж у випадку з активами у CAD. Перш за все, недоцільно тримати активи, деноміновані в доларах США, на зареєстрованих рахунках типу TFSA або RESP. Відповідно до договору між Канадою та США про прибутковий податок, доходи від дивідендів та росту ціни цінних паперів обкладаються податком у розмірі 30%. Краще тримати такі активи на рахунках RRSP, або на незареєстрованих рахунках, за якими половина американського податку можна показувати як витрату у канадській податковій декларації, отже реальна ставка податку складе 15%.

Дивіденди по акціях американських компаній, які тримаються на рахунку RRSP, не оподатковуватимуться, оскільки RRSP розглядаються американською податковою як пенсійний накопичувальний рахунок. Це не відноситься до рахунків TFSA і RESP, які підлягають обкладенню податком. Враховуючи, що рахунки TFSA не підлягають оподаткуванню в Канаді, ви не можете отримати на нього податковий кредит, таким чином, ви просто втратите частину своїх інвестицій.

Якщо ви тримаєте акції американських компаній на незареєстрованих рахунках, ви отримуєте кредит на суму податку, який можна використати для компенсації канадського податку на прибуток. Отже, якщо рівень вашого канадського податоку складає 15% і вище, ви не будете платити американського податку. Ви також повинні знати, що якщо ви тримаєте акції американських компаній вартістю більше $ 100,000 на незареєстрованих рахунках, необхідно розкрити це у вашій податковій декларації.

Тому доцільно перевести свої американські акції на RRSP або незареєстровані рахунки. Але найкращий спосіб уникнути будь-яких проблем з американськими акціями і водночас володіти цими акціями, деномінованими у USD, це купити канадські пайові фонди, деноміновані у USD. Таким чином, ви будете власником канадських активів, які не будуть відрізнятися від інших канадських цінних паперів.

Деякі канадські пайові фонди, які вкладають у американські цінні папери, мали дуже гарні результати минулого року. Їхні власники виграли двічі (у канадських доларах) - від росту цін самих цінних паперів, і від росту курсу USD по відношенню до САD. Цього року результати цих фондів є більш скромними. У таблиці, ми надаємо прибутковість (у САD) п'яти пайових фондів, які мали найкращі результати в цій категорії в 2013 році.

Канадські пайові фонди, які вкладають у американські акції (на 31 серпня 2014 р.)

З початку 2014 р.
2013
2012
1 рік
3 роки
5 років
10 років
Fidelity Small Cap America Sr B
5.4%
54.2%
19.9%
25.1%
29.3%
21.5%
9.0%
Dynamic Power American Growth
6.0%
48.6%
0.7%
22.9%
18.3%
22.5%
10.6%
RBC O'Shaughnessy US Value Sr A
10.7%
47.5%
12.4%
21.4%
25.2%
19.1%
6.7%
AGF American Growth Class
5.9%
45.4%
12.3%
28.7%
20.3%
15.1%
5.6%
CI Cambridge American Equity Class A
8.4%
44.6%
9.4%
26.7%
18.5%
12.3%
3.4%
Джерело: веб-сайти компаній

Michael Zienchuk, MBA, CIM
Investment Advisor, Credential Securities Inc.
Manager, Wealth Strategies Group
Ukrainian Credit Union
416-763-5575 x204
www.ukrainiancu.com


Mutual funds and other securities are offered through Credential Securities Inc. Commissions, trailing commissions, management fees and expenses all may be associated with mutual fund investments. Please read the prospectus before investing. Unless otherwise stated, mutual funds and other securities are not insured nor guaranteed, their values change frequently, and past performance may not be repeated. The information contained in this article was obtained from sources believed to be reliable; however, we cannot guarantee that it is accurate or complete. This article is provided as a general source of information and should not be considered personal investment advice or solicitation to buy or sell any mutual funds and other securities. The views expressed are those of the author and not necessarily those of Credential Securities Inc. ®Credential is a registered mark owned by Credential Financial Inc. and is used under licence. Credential Securities Inc. is a Member of the Canadian Investor Protection Fund.

No comments:

Post a Comment