Wednesday, October 15, 2014

Що таке кредитні картки і як вони працюють?

Леся Бабій
Manager, Mississauga Branch
Напевно ви зауважили що Українська Кредитова Спілка Лимитед зараз рекламує акцію Cash Crop щоб заохотити Вас отримати кредитну картку від нас. Не всі знають що таке кредитні картки, тому читайте далі:

Загальна інформація
Кредитна картка – це платіжна картка, яка видана тій чи інші особі як "система оплати". Вона дозволяє власнику картки оплачувати товари і послуги (goods & services).

Як вибрати відповідну картку?
Тип кредитної картки ви повинні вибрати залежно від того, як ви плануєте її оплачувати: повний баланс чи мінімальну суму щомісячно. Деякі картки також пропонують різні акції/нагороди, де ви можете заробити бонуси і використати їх, замовивши різні товари по каталогу.


Скільки карток ви можете мати?
Кількість кредитних карток, на які ви маєте право, вираховується залежно від інформації, яку ви подаєте тій чи іншій фінансовій установі. Дуже важливим є те, як довго ви працюєте в одній організації, ваш заробіток, ваші місячні витрати, і т.д., щоб визначити який ліміт вам запропонувати. Якщо кредитний ліміт є більший, ніж ви бажаєте, ви завжди можете його зменшити.

Якщо ви витратили більше ніж ваш ліміт?
Якщо сталося так, що ви витратили більше, ніж ваш кредитний ліміт, ви повинні негайно сплатити ту суму, котра перевищила ваш ліміт. У цьому випадку ваша фінансова установа має право взяти у вас додаткову оплату за перевищення ліміту, а також зачинити картку.

Використання картки
Під час вживання вашої кредитної картки дані вашої транзакції (дата купівлі, назва постачальника, сума витрати) відсилаються від постачальника до вашої фінансової установи. Ваш кредитний ліміт зменшується на суму вашої купівлі і всі деталі фіксуються на вашому місячному звіті. Дуже важливо переглядати суму, а також інші деталі кожної купівлі перед тим, як ви її підтвердите.

Крім того, що ви можете використовувати кредитну картку на купівлю товарів, ви також можете вживати її для отримування готівки (cash advance), перенесення балансу з однієї картки на іншу, спеціальні акції і т.д.

Що таке готівковий аванс (Cash advance)?
Отримання готівкового авансу відбувається у том випадку, коли ви вживаєте вашу кредитну картку у банкоматі або у фінансовій установі, щоб отримати готівку. Важливо зрозуміти що проценти на готівкові аванси починають нараховуватися з моменту, коли ви отримали готівку, а не наприкінці місяця, як решта ваших закупів.

Що таке заохочувальна пропозиція (Promotional offer)?
Час від часу ваша фінансова установа може пропонувати вам зниження ріцного відсотку або переведення ваших балансів під нижчий відсоток. Якщо ви погоджуєтеся на їхню пропозицію, всі ці зміни ви можете побачити на вашому наступному місячному звіті. Дуже важливо також звернути увагу на умови договору (Terms & Conditions), який ви прийняли. Будьте певні що умови такої пропозиції для вас вигідні. Часом фінансова установа пропонує вам дуже низьку ставку, але тільки на 3-6 місяців а пізніше проценти зростають на 29.99%!

Напримір, в нас зараз іде нова акція Cash Crop. Якщо ви отримаєте кредитну картку від УКС між 1 жовтня і 30 листопада, Ви зможете виграти $500 щомісячний кредит або 600,000 Choice Reward Points на рік. Ви можете отримати більше інформації про цю акцію на нашій веб сторінці або у будь якому відділeнні YKC.

Як перевірити місячний звіт?
Якщо ви побачили на вашому звіті витрати яких ви не робили, зверніться до вашої фінансової установи. В більшості випадків вони можуть вам допомогти.

Хто є основний власник кредитової картки (primary cardholder)?
Основний власник кредитної картки – це особа, котра відкриває рахунок і є відповідальна за незаплаченний баланс на рахунку. Деякі фінансові установи дозволяють першорядному власнику кредитної картки додати другу особу, котра також може вживати картку. Але і в цьому випадку тільки основний власник картки є відповідальний за незаплачений баланс на рахунку.

Що таке відсоток (interest)?
Відсоток – це є плама за користування кредитом. Він нараховується на основі щоденного балансу (з купівель, готівкових балансів, переведення балансу з однієї картки на іншу, а також дораховується несплачений відсоток з попереднього місяця, якщо залишився). Користуючись кредитною карткою і сплачуючи повний баланс щомісячно, ви уникаєте відсотків. Якщо ви невзмозі платити повний баланс, то мінімальний платіж (payment) повинен бути обовязково заплачений – а ще краще, переведіть насплачену суму на лінію кредиту в кінці місяця і платіть 3-9% замість 20-30%.

Кредитні карточки Української Кредитової Спілки Лимитед нараховують від 11.99% (Low Rate MasterCard на купівлю balance transfer і cash advance) до 19.99% річно (19.49% якщо маєте картку “Gold” або “Platinum”). Це є типовий відсоток у багатьох фінансових установах. Картки приватних бізнесів, наприклад, великих універмагів, переважно перевищують 25-30% річно.
Не бійтеся вживати кредитні картки. У більшості випадків вони мають більше переваг, ніж готівка. Переваги:
  •        Зручно
  •        Доступ до великої суми
  •        Будуєте свою кредитну історію
  •        Купуєте тепер – платите пізніше
  •        Безплатні транзакції

Якщо у вас виникнуть питання, будьте ласка, звертайтеся до нашого відділення, і ми вам з радістю допоможем.

Леся Бабій
Manager, Mississauga Branch
Ukrainian Credit Union
905-272-0468 x201
lbabiy@ukrainiancu.com
www.ukrainiancu.com

No comments:

Post a Comment