Wednesday, October 8, 2014

Привілейовані акції

Mихайло Зінчук, MBA, CIM
Manager, Wealth Strategies Group

У цій статті ми продовжуємо огляд різних видів цінних паперів. У попередніх статтях ми представили облігації та їх різновиди, а саме державні, корпоративні інвестиційної категорії і корпоративні спекулятивної категорії. У цій статті ми представляємо гібридний інвестиційний інструмент, який називається привілейовані акції, який поєднує в собі риси облігацій та акцій.

Більшість привілейованих акцій мають фіксовані дивіденди, що робить їх схожими на облігації і привабливими для інвесторів. Дивіденди визначаються у відсотках від номінальної вартості, якою, як правило, є ціна, за якою привілейовані акції випускаються. Іноді дивіденди за привілейованими акціями бувають плаваючими і змінюються зі зміною основних процентних ставок в економіці.

Привілейовані акції мають пріоритет над звичайними у виплаті дивідендів: компанія повинна виплатити дивіденди на привілейовані акції, перш ніж платити дивіденди по звичайних акціях, хоча цей пріоритет не гарантує виплату дивідендів. З точки зору дивідендів, привілейовані акції можуть бути кумулятивними або некумулятивними. Кумулятивні привілейовані акції накопичують дивіденди, які компанія не змогла виплатити до вказаної дати. Некумулятивні, або прямі, привілейовані акції втрачають дивіденди, які не було отримано протягом встановленого періоду оплати.

Іноді компанії відкладають виплату дивідендів, що має менші наслідки для кредитного рейтингу у порівнянні з несплатою купонів облігацій, яка призводить до дефолту. Ось чому вважається, що привілейовані акції несуть більш високий ризик для інвестора, ніж облігації.

З точки зору прав на частку активів компанії, привілейовані акції поступаються облігаціям, але мають більше прав, ніж звичайні акції. Іншими особливостями, які привілейовані акції можуть мати в деяких випадках, є конвертованість в звичайні акції та можливість їх погашення компанією. Останнє означає, що компанія, яка випустила привілейовану акцію може передчасно її викупити на свій розсуд. Деякі привілейовані акції мають спеціальні права голосу для затвердження екстраординарних подій (наприклад, нових випусків акцій або затвердження злиттів і поглинань) або при виборах директора, але більшість привілейованих акцій не беруть участі в голосуванні.


В Канаді привілейовані акції займають значну частку на ринках капіталу. Одною з причин популярності привілейованих акцій в Канаді є пільгове оподатковання доходу у вигляді дивідендів порівняно з процентними доходами. У зв'язку з цим, деякі канадські інвестори, які вкладають гроші в папери з фіксованим доходом, обрають привілейовані акції.

У 2013 році канадський ринок привілейованих акцій пережив важкі часи і впав вперше після кількох позитивних років (див. таблицю). За рік індекс S&P/TSX Preferred Shares Index впав на 2.6%, в ​​порівнянні з ростом індексу S&P/TSX Composite на 13.0%. Падіння привілейованих акцій почалося в середині року з настанням очікувань, що Федеральна резервна система США почне згортати свою програму кількісного пом'якшення. Це призвело до зниження цін на інструменти з фіксованим доходом, включаючи привілейовані акції. Якщо поточні низькі процентні ставки збережуться, це може знизити дохідність і, відповідно, підвищити ціни привілейованих акцій.

Загальна прибутковість, 2009-2013
S&P/TSX Preferred Shares Index
S&P/TSX Composite Index
2009
27.0%
35.1%
2010
7.7%
17.6%
2011
5.8%
-8.7%
2012
5.5%
7.2%
2013
-2.6%
13.0%
Середнє
8.7%
12.8%
Джерела: Raymond James Ltd., Bloomberg

Інвестування в привілейовані акції вимагає часу і майстерності. Згідно аналізу інвестиційного банку Raymond James, у 2014 році багато з привілейованих акцій, випущених високоякісними банками і страховими компаніями, можуть бути викуплені. Це - так звані resets, або привілейовані акції, чиї дивіденди змінюються кожні п'ять років, коли акції також можуть бути погашені на розсуд емітента. Raymond James вважає, що інвестори мають остерігатися індексних фондів (ETF) привілейованих акцій цього року, тому що ці ETF можуть почати купувати ризиковані привілейовані акції, окільки пропозиція кращих привілейованих акцій є обмеженою.

Michael Zienchuk, MBA, CIM
Investment Advisor, Credential Securities Inc.
Manager, Wealth Strategies Group
Ukrainian Credit Union
416-763-5575 x204
www.ukrainiancu.com

Mutual funds and other securities are offered through Credential Securities Inc. Commissions, trailing commissions, management fees and expenses all may be associated with mutual fund investments. Please read the prospectus before investing. Unless otherwise stated, mutual funds and other securities are not insured nor guaranteed, their values change frequently, and past performance may not be repeated. The information contained in this article was obtained from sources believed to be reliable; however, we cannot guarantee that it is accurate or complete. This article is provided as a general source of information and should not be considered personal investment advice or solicitation to buy or sell any mutual funds and other securities. The views expressed are those of the author and not necessarily those of Credential Securities Inc.®. Credential is a registered mark owned by Credential Financial Inc. and is used under licence. Credential Securities Inc. is a Member of the Canadian Investor Protection Fund.

No comments:

Post a Comment