Thursday, October 2, 2014

Фінансовий Коментар - Цифри котрі тішать Україців, та турбують Путіна


40, 93, 1095

Ці цифри для українців звучать як музика.
40 російських рублів за один долар США. Ну на 25-30 копійок менше. Нарешті, на початку жовтня 2014 р., досягнутий обмінний курс, з якого би сміялися ще рік тому. Але росіяни більше не сміються.

$93 за один барель нафти марки Брент (марка WTI зараз вже на $90 за барель). Падіння з майже $115 за барель чотири місяці тому. Нижче рівня, на якому розрахований державний бюджет матінки Росії. Російські та українські теоретики змов вже шість місяців говорять, що подешевшання нафти – це фокуси Обами та саудівців (іранські аятоли почали фігурувати у цих теоріях десь три місяці тому). Подібний фокус ті ж самі країни зіграли 28 років тому – після нього полиці радянських супермаректів залишилися порожніми, нічого крім консервованої морської капусти з Сахаліну на їх блискучих полицях не було кілька років (можливо, ще була мінеральна вода з газом). До речі, західні аналітики та ЗМІ також називають надлишкову пропозицію нафти в якості основної причини нинішнього зниження ціни.

1,095 пунктів – нинішнє значення індексу російських акцій RTS. До цього індекс був нижче 1,100 пунктів у березні, під час "ввічливої" російської анексії Криму. Росія не бере участь у війні на Донбасі? Її артилерія не вбиває українців і не розвалює українські міста, селища і села? Росія не контролює сепаратистів? Так може вважати хто завгодно, але не індекс RTS. Він знає, що ЄС і США не вірять у подібні заяви і обіцяють тримати санкції і надалі. Поки Крим не повернеться туди, де він і має бути.

Якби тільки ці три “чарівні” цифри продовжували рухатися в тих же напрямках і кінець кінцем зробили один стілець у Кремлі занадто гарячим під своїм хазяїном.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment