Friday, October 17, 2014

Фінансовий Коментар - "Сам не з'їм, тобі не дам, ти голодний, а я - хам"

Скажіть будь ласка, скільки ще додати щоб
дорівняти до одного долара?

Економічне безумство похідне від політичного

Новий український національний спорт, споглядання цін на нафту і обмінного курсу рубля, відкриває нові горизонти. На тлі обвалу світових ринків акцій, падіння ціни на нафту прискорилося і досягло майже 10% за останній тиждень, в той час як рубль перетнув важливу психологічну позначку на рівні 40 за 1 долар США і досяг на цьому тижні позначки 41 за долар (падіння на 7% за останній місяць). Але це все вже не так цікаво - справи у Росії починають розвиватися досить серйозно.

Згідно агенства Bloomberg, російські компанії повинні виплатити $55 млрд боргу до кінця 2014 року. Проте вони не зможуть рефінансувати ці борги на західних ринках, так як вони зазвичай це робили. Ця ситуація тисне на обмінний курс рубля і загрожує російській фінансовій системі в цілому. Подібні фінансові проблеми, підкріплені панікою, часто мають ефект доміно. За повідомленням основного економічного веб-порталу Росії, rbc.ru, у тій країні вже почалася системна банківська криза: у першому кварталі цього року клієнти зняли 1.4% коштів у російських банках, в той час як один з найбільших банків скоро потребуватиме допомоги уряду.

Неначе, щоб нашкодити Росії ще більше на тлі падіння цін на нафту, Путін готує газову війну з Україною і Європою. Наступного тижня ЄС, Росія і Україна проведуть переговори по газу в Берліні. Financial Times інформує, що ЄС розглядає як базовий сценарій повне припинення транзиту газу через Україну цієї зими, оскільки Росія, імовірно, спробує виграти війну з Україною економічними засобами. Однак це, швидше за все, завдасть нищівного удару по російській економіці.

Чому відбувається все це безумство? Економічна поведінка керівництва Росії, яка є похідною від імперіалістичних політичних цілей, все більш нагадує радянську економічну політику. Ґерман Ґреф, голова правління найбільшого російського банку, Ощадбанку, на економічному форумі в Москві пару тижнів тому відкрито говорив про економічну некомпетентність керівництва і був майже в істериці щодо впливу західних санкцій, які відкидають Росію назад у 20-те століття. Овації, що він отримав від глядачів, є характерними для невдоволення, яке росте серед більш прогресивних верств суспільства Росії.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment