Чи означає це, що сировинні ринки пройшли дно, або ж це просто ще один тимчасовий сплеск? Багато експертів вважають, що дно ринку сировинних товарів вже пройдене. Дійсно, коли на початку цього року нафта WTI досягла 7-річного мінімуму на позначці $26 за барель, було важко уявити, що ціна може піти ще нижче, хоча було багато аналітиків, які очікували, що вона знизиться до $20 за барель. З точки зору поточної ціни на рівні $36 за барель, ціна у $26 виглядає як дно. Тепер вже постає питання, чи ціна нафти з нинішнього рівня піде вгору, або ж униз, у напрямку до $30/барель?
На це питання немає однозначної відповіді. Інвестиціний банк Goldman Sachs очікує широкий ціновий коридор, між $25 і $45 за барель у другому кварталі 2016 року. Останні ознаки більш обмеженої пропозиції надали аналітикам Goldman Sachs оптимізму - їх попередній прогноз становив від $20 до $40 за барель. Але нинішній діапазон все одно припускає високу ймовірність того, що ціна знов впаде до попередніх низьких рівнів. Крім більш обмеженої пропозиції, недавнє зростання цін було також спричинене покриттям коротких позицій учасниками ринку. Це означає, що після того, як закриття коротких позицій закінчиться, ціни можуть знов почати падіння. Особливо, якщо врахувати, що Іран нещодавно оголосив про свої плани по збільшенню видобутку нафти з нинішніх 3 мільйонів барелів нафти на добу до більше ніж 4 мільйонів барелів на добу. Падіння вже почало відбуватися на початку цього тижня - нафта WTI впала з приблизно $40 до близько $36 за барель.
Такі фундаментальні фактори як економічне уповільнення в Китаї також повинні натиснути на ціни сировини. Щойно стало відомо, що ріст промислового виробництва в Китаї сповільнився до найнижчого темпу після фінансової кризи 2008 року, до 5,4% в січні і лютому. Отже, недавній сплеск цін сировини може і справді виявитися тимчасовим.
Українська Кредитова Спілка Лимитед
No comments:
Post a Comment