Wednesday, February 18, 2015

Чи продовжиться ріст цін на нафту?


Чи продовжиться ріст цін на нафту?

Ціна нафти зросла на 18% від свого довготермінового мінімуму на рівні нижче $45/барель (сорт WTI), який був встановлений в середині січня, до $53/барель зараз. У останні 30 днів ціна досить різко коливалася у певному діапазоні, і за останні кілька днів вона виросла більш ніж на 10% (до того як вона впала до $51/барель у вівторок).

Цей ріст був викликаний очікуваннями більш низького росту виробництва нафти, які є результатом попереднього падіння цін на нафту. За інформацією Bloomberg, зараз очікується, що виробництво нафти поза державами OPEC виросте на 850,000 барелів на день, на 420,000 барелів на день менше, ніж у попередньому прогнозі. Падає також кількість нових нафтових скважин у США та інвестиції у розвиток головних нафтових компаній.

У той же час, світове виробництво нафти продовжує рости. Найбільш імовірно, що воно продовжуватиме рости щонайменше ще кілька місяців, оскільки нові скважини, кількість яких зменшується, можуть бути введені в експлуатацію лише через кілька місяців. Згідно oilbarrel.com, Citigroup очікує, що нафта WTI може впасти до US$20 за барель у короткостроковій перспективі, оскільки виробництво нафти горизонтальним методом у США росте, а виробництво нафти у Росії та Бразилії залишається на рекордних рівнях. Citibank очікує, що цього року нафта Brent буде торгуватися в середньому за US$54 за барель, а у 2016 р. - за US$69 за барель.

Один з індикаторів ціни нафти, канадський долар, залишається на низькому рівні. Незважаючи на нинішній ріст цін на нафту, канадський долар коливається на рівні 80 американських центів вже пару тижнів. Якби перспективи нафти значно покращилися, канадський долар, імовірно, виріс би до 85 американських центів і вище, до рівня, де він був протягом 2014 року.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment