Monday, March 9, 2015

Стрибки відсоткової ставки та фінансових ринків


Стрибки відсоткової ставки та фінансових ринків

У минулу п’ятницю на глобальних фінансових ринках був майже досконалий шторм. Американські індекси акцій впали приблизно на 1.5%, канадський долар впав майже на 1 цент до 79 американських центів, а Євро впало на 2 центи до 1.09 американського долара. Все це трапилося на тлі сильного звіту про ринок праці у США (у лютому було створено 295,000 робочих місць) та відповідних побоювань, що відсоткова ставка у США буде скорочена у швидкому часі.

Слабкість канадської та європейської валют пояснити дуже просто: у Канаді та ЄС поки немає планів на швидке скорочення відсоткових ставок. Навпаки, Європейський Центральний Банк зараз починає програму кількісного пом’якшення – наступного понеділка він запускає програму викупу облігацій на 60 млрд євро щомісяця з метою стимуляції економічної активності. Канадська економіка також не показує видатних результатів – її ріст склав 2.4% у четвертому кварталі 2014 р., порівняно з 3.2% у третьому кварталі, а приріст робочих місць склав минулого року в середньому 10,000 щомісяця, або на 3,500 менше, ніж очікувалося на цій стадії відновлення економіки.

Слабкі ціни на сировину поки що не дістають підтримки від економіки США, яка зростає, оскільки економіки інших регіонів почувають себе не дуже добре. ВВП Китаю цього року може зрости лише на 7%, що стало би найповільнішим ростом десь за 25 років. Ця новина сьогодні обвалила ціну залізної руди на 4.5%. Слабкість китайської економіки напевне готує подальші неприємності для канадського долара та економіки.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment