Thursday, August 14, 2014

Зареєстрований ощадний рахунок для інвалідів (RDSP) - Частина 3

Катерина Литвинюк
В попередніх двох статтях про RDSP ми розглянули основні переваги щедрих державних субсидії для людей з інвалідністю на загальну суму грантів до $ 70.000 і гарантій до $ 20.000.

Правило 10-ти років
При знятті коштів з RDSP рахунку треба пам’ятати про правило 10-ти років. Гранти та гарантії, які були внесені до 10-річного періоду перед виплатою DAP , не мають повертатися до уряду. Але гранти та гарантії, які були отримані протягом останніх 10 років, мають бути повернуті до Федерального уряду. Це зроблено щоб контролювати, що RDSP використовується для довготермінових заощаджень а також, що урядовий внесок не буде знятий і знов внесений в план для отримання подальших урядових грантів та гарантій.

Те саме правило використовується для грантів та гарантій, які були отримані у 10-річний період до припинення інвалідності  або смерті  бенефіціара. Через подібні правила рахунок RDSP може бути не найкращим варіантом для покриття короткострокових потреб.

Оподаткування знятих коштів
Бенефіціари не мають платити податки на RDSP рахунки допоки не здійснюється зняття коштів або рахунок не закривається.

Як ми вже згадували, при зніманні коштів оригінальні внески бенефіціара не оподатковуються але інвестиційний дохід, гранти та гаранти оподатковуються.
Якщо бенефіціар рахунку RDSP має малий або не має ніякого іншого доходу, частина або й уся сума зняття може не обкладатися податком, завдяки комбінованому ефекту податкового кредиту для інвалідів та особистих сум повернення податків. Кошти, перераховані з RRSP та RRIF померлих батьків або прабатьків будуть оподатковані, коли бенефіціар зніме їх з рахунку.

Вплив на соціальну допомогу
Внески та зняття з рахунку RDSP не впливають на інші соціальні платежі, зокрема на:
• Пенсію за віком (OAS)
• Гарантований додаток до доходу (GIS)
Канадський пенсійний план (CPP)
Виплата по GST (GST Benefit)
Платежі соціальної допомоги

На загал, кошти на рахунку RDSP та зняття з рахунку не повинні мати негативного ефекту на право отримання таких видів допомоги як субсидоване житло або довготермінова опіка. Однак кожна провінція та територія має свої правила надання допомоги інвалідам, тому рекомендуємо вам поговорити зі своїм юридичним та фінансовим радниками, щоб дістати правильну інформацію.

Що відбудеться з RDSP, якщо інвалідність буде припинено?
Якщо стан бенефіціара покращився і він більше не має важких і тривалих порушень у фізичних чи психічних функціях, RDSP повинно бути припинено і всі суми повинні бути виплачені з плану, тому що бенефіціар більше не кваліфікується на допомогу по інвалідності . Всі кошти, що залишилися в RDSP  після необхідних виплат державхих грантів і гарантій, будуть виплачені бенефіціару.

Що відбудеться у випадку смертi бенефіціара?
Коли бенефіціар помирає  RDSP повинно бути припинено і всі суми, що залишилися в RDSP  після необхідних виплат державхих грантів і гарантій, будуть виплачені у його спадок.

У заповіті бенефіціара повинно бути вказано, як ці кошти мають розподілятися. Якщо по смертi бенефіціара не має заповіту, кошти будуть розподілені згідно законів відсутності заповіту відповідної провінції або території. Ці закони зазвичай спрямовують кошти подружжю або дітям бенефіціара, а потім іншим близьким родичам. Однак сподівання на закони відсутності заповіту можуть призвести до небажаних наслідків, особливо якщо бенефіціар бажає передати кошти особам, які не є його ріднею (друзі, опікуни і т.п.). Оскільки подібні правила у різних юрисдикціях відрізняються, важливо порадитися з юристом, який практикує у певній юрисдикції, щоб визначити найкращий варіант.

Як максимізувати заощадження?
1.Чим раніше ви почнете відкладати у RDSP, тим раніше ви можете почати будувати довгострокове фінансове забезпечення
2. Робіть внески за графіком для отримання найбільших сум CDSG та  CDSB.
3. Плануйте зняття коштів таким чином, щоб не було потрібно повертати гранти та гаранти до уряду.

Якщо ви потребуєте більше інформації, завітайте на сторінку www.servicecanada.gc.ca/eng/goc/rdsp.shtml. Якщо ви хочете відкрити RDSP рахунок, звертайтесь до мене:

Катерина Литвинюк,
Investment Specialist
Wealth Strategies Group
Ukrainian Credit Union
416-763-5575x203
klitvinjuk@ukrainiancu.com
www.ukrainiancu.com


No comments:

Post a Comment