Wednesday, August 27, 2014

Фінансовий Коментар - Тільки в Греції гірший рейтинґ боргу


Економічне становище України погіршується

Війна на Донбасі завдає подвійного удару по українській економіці. Вона завдає прямої шкоди, вбиваючи людей і руйнуючи промисловість та інфраструктуру, вона також уповільнює економіку у інших регіонах країни і відштовхує потенційних інвесторів.

Економіка України була офіційно в стані рецесії ще до війни внаслідок безгосподарності режиму Януковича. Зараз спад економіки поглиблюється: ВВП України знизився на 1.1% в річному виразі в першому кварталі 2014 року і на 4.7% у другому кварталі. Обсяг промислового виробництва знизився на 4.7% у першому кварталі і на 5.8% за перші сім місяців 2014 р. Капітальні витрати в економіці скоротилися на 17.5% в річному виразі за перші півроку. Ці жахливі цифри не є сюрпризом, враховуючи, що анексований Крим раніше додавав майже 4% до ВВП України, в той час як Донбас вносив до 20%.

Фінансовий сектор також відчуває проблеми: долар США у вівторок поставив новий рекорд на рівні 14.30 гривень, в той час як рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг внутрішнього боргу України з B- до CCC, що є надзвичайно спекулятивним рівнем. Зовнішній борг країни також оцінюється на рівні CCC.

У той же час, хоча Росія і програє економічну боротьбу із Заходом, санкції не мають швидкого руйнівного впливу на російську економіку. Ситуація все все більше набуває ознак війни на виснаження, в якій Росія сподівається виснажити Україну до того, як західні санкції дадуть ефект. Незважаючи на труднощі, українці не скаржаться, тому що розуміють, що доля країни зараз вирішується на полі бою. Здається, що в цій війні Україна в основному має розраховувати на власні сили і рішучість.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment