Wednesday, August 6, 2014

Фінансовий Коментар - Наближається корекція?

Наближається корекція?
Минулого тижня ми писали про сильний ріст канадського фондового ринку і про те, що канадський і американський ринки зростають вже протягом більш ніж 12 місяців без серйозних корекцій (більше ніж на 10%). За останні кілька днів обидва ринки, в особі S&P/TSX Composite Index та S&P 500, впали на 2%-3%.

Це падіння, як виявилося, було одним з найбільших тижневих знижень протягом останніх двох років. Очевидно, що довге очікування корекції на обох ринках відіграло тут значну роль, особливо на тлі таких фундаментальних факторів, як підвищення процентних ставок ФРС США, яке насувається цієї осені разом із закінченням програми кількісного пом’якшення. Минулого тижня ФРС вже знизила щомісячні купівлі активів з 35 мільярдів доларів до 25 мільярдів доларів.

Пом'якшення ринку праці США також сприяло зниженню фондового ринку: приріст зайнятості в несільськогосподарському секторі знизився з 298,000 у червні до 209,000 у липні, у той час як аналітики очікували росту на 233,000. Це підняло рівень безробіття з 6.1% до 6.2%. Хоч цей рівень безробіття і не виглядає аж так погано (наприклад безробіття у Канаді є більшим за 7%), але існує довгострокова проблема низького ступеня участі населення у робочій силі в США, яке залишається нижче 63%, на найнижчому рівні з кінця 1970-х років. Це негативно впливає на сприйняття фондовим ринком перспектив росту корпоративних прибутків.

Іншою фундаментальною причиною останнього падіння ринку був дефолт Аргентини за платежом відсотків на $539 млн, який мав відбутися 30 липня. Згідно Bloomberg та Moody`s Investors Service, Аргентина все ще має достатньо коштів і готовність здійснити платіж, тому її суверенні облігації торгуються на відносно високому рівні у 80% від їх номінальної вартості (порівняно з 30% протягом дефолту 2001 року). Але, судячи з усього, ринок акцій сприйняв цю подію досить песимістично. На початку цього тижня, більшість аналітиків залишаються оптимістичними, враховуючи те, що фундаментальні основи ринку залишаються досить сильними. У той же час, ми не були б здивовані більш глибокою корекцією до кінця літа, яку давно очікує багато спостерігачів.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment