Friday, August 22, 2014

Фінансовий Коментар - Росія явно програє

Російські ринки падають
У нашому останньому пості ми говорили про війну санкцій між Росією і Заходом, яку на даному етапі Росія явно програє, завдяки, зокрема, своїм власним санкціям. Потік новин з фронтів цієї війни не вщухає, тому ми вирішили надати вам нову інформацію. На тлі похмурих економічних перспектив країни, російський рубль нині повернувся на рівень вище 36 рублів за один долар США (порівняно з 33 рік тому). Цей рівень – історичний рекорд, який раніше досягався лише раз – під час розпалу російського вторгнення у Крим на початку березня 2014 року. Згідно російської газети Ведомости, на тлі зниження цін на нафту і відсутності зовнішнього фінансування, яке настало в результаті санкцій, долар США до кінця року може дійти до рівня 37.5 російських рублів.

Дохідність російських короткострокових внутрішніх суверенних облігацій, так званих ОФЗ, зросла з 6.8% в кінці травня 2014 року до майже на 10% на даний момент, в той час як, згідно Bloomberg, уряд Росії недавно скасував п'ятий поспіль аукціон з продажу внутрішніх облігацій. Цього року було відмінено вже 13 аукціонів у зв'язку із загальним розпродажем російських активів. Bloomberg повідомляє, що вартість страховки російського суверенного зовнішнього боргу проти невиплати протягом п'яти років була на рівні 278 базисних пунктів на початку серпня, або на 123 базисних пунктів вище, ніж показник інших країн БРІК (Бразилії, Китаю та Індії), що є максмимумом з вересня 2009 року. Після початку перемовин українського, німецького, французського і російського міністрів закордонних справ у Берліні на цьому тижні, цей розрив скоротився до 104 базисних пунктів.

Російський ринок акцій є одним з найбільших відстаючих у світі цього року. З початку року російський індекс акцій ММВБ впав на 2%, а індекс РТС знизився на 10%. Для порівняння, за той же період, індекс ринків, які розвиваються, MSCI Emerging Markets Index, виріс більш ніж на 8%, американський індекс S&P 500 – на 7%, а канадський S&P/TSX Composite Index – майже на 14%.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment