Thursday, January 28, 2016

ТFSA чи RRSP?

Ви вже напевне використовуєте RRSP аби відкласти кошти на майбутнє. Але починаючи з 2009 р. з’явилася також інша опція – Тax Free Savings Account, або ТFSA. Цей вид інвестиційного рахунку може слугувати додатком до Вашого RRSP, aле як визначити, який план кращий?

Спочатку, чудова новина – Ваш пожиттєвий ліміт внесків у TFSA збільшився до $46,500 станом на 2016 р.! У цій статті ми подаємо інформацію, яка допоможе Вам зробити вибір, що краще використовувати, RRSP чи TFSA (або, можливо, комбінацію цих двох рахунків).
Якщо Ви бажаєте частого та зручного доступу до Ваших грошей, використовуйте TFSA. Ви зможете забрати гроші без оподаткування з цього рахунку в будь-який момент і покласти кошти назад до ТFSA в майбутньому. Щодо RRSP, то цей рахунок є більш зручним для довготермінових інвестицій.
Roman MlynkoCIMCFP
Wealth Strategies Consultant 
Ukrainian Credit Union Limited

Якщо Ваш річний дохід є низьким, тоді TFSA може бути кращою альтернативою, оскільки такі його властивості як неоподатковуваність і гнучкість у користуванні можуть бути вигіднішими за незначне зниження по уплаті податків, яке Ви дістанете, роблячи внесок до RRSP.


Якщо Ви тільки розпочинаєте свою професійну кар'єру, тоді інвестуйте cпочатку у ТFSA. Ви можете звернутися до RRSP через певний час, коли Ваш дохід зросте і Ви закумулюєте достатньо місця в RRSP, аби вигідніше скористатися з внесків (із точки зору податкового відрахування).

Якщо Вам потрібна позика, Ви можете використовувати ТFSA як заставу, на відміну від RRSP. Однак, пам'ятайте, що відсотки, сплачені за позику для внесків в ТFSA чи RRSP, не можна відраховувати з податків.

ТFSA може бути кращим за RRSP Home Buyers Plan чи Life Long Learning Plan для заощаджень на купівлю житла або на освіту. Це – тому, що гроші, забрані з TFSA, непотрібно повертати на цей рахунок, а також тому що Вам не доведеться платити податків, якщо Ви вирішите використати гроші на інші потреби.

Якщо Ви маєте такі інвестиції як GIC, пайові фонди грошового ринку, строкові депозити чи облігації, що виплачують відсотки, які оподатковуються повною мірою, використовуйте TFSA, де ці прибутки будуть захищені від податку.

Якщо Ви маєте високоризиковані/високоприбуткові інвестиції, тоді TFSA теж може бути кращим за RRSP. Наприклад, якщо Ваші $10,000 зростуть до $100,000, уся сума може бути знята Вами без оподаткування! Недоліком є те, що Ви не зможете використати втрати у вартості своїх цінних паперів, які зберігаються на TFSA, для скорочення податків.
Інвестиціі зі звичайного рахунку можуть бути перераховані до TFSA, але спочатку проконсультуйтеся з експертом щодо податкових наслідків.

Якщо Ваш пенсійний фонд обмежує Ваші внески до RRSP, скористайтеся з TFSA, аби доповнити Ваші пенсійні заощадження.

Якщо Ви плануєте піти на пенсію через 10-20 років, використайте TFSA для більш агресивного накопичення пенсійних заощаджень, ніж це зазвичай дозволяють інші неоподатковувані інвестиційні рахунки.

Коли ж Ви повністю використали суму, яку можете покласти на RRSP, користуйтесь TFSA, щоби Ваші інвестиції зростали без оподаткування.

Якщо Ви хочете знизити оподатковуваний дохід після виходу на пенсію, використовуйте TFSA на додачу до RRSP. Після переведення RRSP на RRIF (коли Вам виповниться 71 рік), гроші, забрані з RRIF, oподатковуються згідно з Вашим податковим рівнем. Тому, якщо Вам не потрібні усі гроші, зняті з RRIF/LIF, перекладіть їх на TFSA, де вони можуть бути інвестовані без оподаткування, аж поки вони Вам знадобляться.

Якщо Ви отримуєте Old Age Security, Canada Child Tax Benefit, Employment Insurance чи Guaranteed Income Supplement, користуйтеся TFSA, щоб уникнути потенційних зменшень цих платежів, оскільки гроші, ззняті з TFSA, не вважаються доходом.
Ці поради – загального характеру. Ваша ситуація є унікальною і потребує персонального аналізу. Якщо у Вас є запитання стосовно TFSA чи інших інвестиційних планів, прошу звертатися до наших інвестиційних радників по професійну пораду.

Успішного Вам інвестування,

Roman Mlynko, CIM, CFP
Wealth Strategies Consultant
Ukrainian Credit Union Limited
416-763-5575 x201

ukrainiancu.com

No comments:

Post a Comment