Monday, December 14, 2015

Отже чекати не лише на зниження долара?

Продовжується сага про теякий шлях обере Банк Канади для стимулювання канадійської економікиМи вже обговорювали недавній скептицизм КеролУілкінсстаршого віце-губернатора Банку Канадищодо планів деяких європейських країн впровадити негативні відсоткові ставкиПані Уілкінс сказала в середині листопада, що ще "занадто рано говорити, наскільки ефективними можуть бути негативні ставки для створення додаткового попиту." Вона також запропонувала, що, можливо, краще погратися з валютними курсами.


Приблизно через два тижні після цих пропозицій почали з'являтися очікування, що, можливо й справді, нижчий долар міг би бути інструментом для підняття канадійської економіки. Кілька інвестиційних банків видали прогнози подальшого падіння долара.
І врешті-решт, минулого тижня, губернатор Банку Канади Стівен Полоз заявив, що Банк оновлює "рамки використання нетрадиційних заходів грошово-кредитної політики". Серед "нетрадиційних заходів" він згадав "пониження відсоткової ставки нижче нуля". Він сказав, що економіка Канади зараз не потрібує "нетрадиційних заходів", і що потреба в них виникне у якомусь "малоймовірному випадку". Але ми можемо бути цілком упевненими, що, якщо губернатор найобережнішої і найстриманішої установи в країні називає якийсь відчайдушний захід по його імені, це означає, що "малоймовірна подія" може відбутися і що зазначений захід вже серйозно розглядається.
На тлі 20%-го падіння ціни на нафту за останні тижні з прогнозами, що вона може впасти аж до $20 за барель, Банк Канади, швидше за все, розглядає усі варіанти. Це не означає, що канадський долар не буде знижуватися далі. Але цього може не бути достатньо для стимулювання економіки.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment