Monday, December 7, 2015

Є надія для канадійської економіки?

Подальше зниження долара - єдина надія для канадійської економіки?

Буквально пару тижнів тому ми говорили про різні способи стимулювання розвинених економік і зазначили, що Керол Уілкінс, старша віце-губернатор Центрального банку Канади, припустила, що європейські країни могли би погратися з валютними курсами для стимулювання економіки, оскільки м'яка грошово-кредитна політика, здається, вичерпала свою ефективність. Лише два тижні потому подібні пропозиції починають лунати щодо канадської економіки.

ВВП Канади знизився на 0,7% і 0,3% в першому і другому кварталі цього року, а потім піднявся на 2,3% в третьому кварталі. Тим не менш, є питання щодо довговічності цього зростання, оскільки в останній місяць кварталу, у вересні, реальний ВВП впав на 0,5% після трьох послідовних місяців росту. Потім надійшла статистика про робочі місця - 35,700 робочих місць було втрачено в Канаді в листопаді, а рівень безробіття виріс до 7,1% порівняно з 7,0% у жовтні.

Хоча основна частина економічного спаду у вересні відбулася у добувних галузях, канадська промисловість також знизилася, на 0,6% у вересні. З моменту, коли ціни на нафту почали знижуватися в середині 2014 року, канадський долар знизився з 94 центів США до 75 центів США станом на зараз. Це зниження відбувається вже більш ніж року, і те, що канадська промисловість і досі не почала впевений ріст, є досить показовим.

Багато людей кажуть, що високі тарифи на електроенергію в Онтаріо запобігають більш високим темпам зростання виробництва, навіть незважаючи на низький долар. Інвестиційний банк JPMorgan Securities нещодавно заявив, що канадський долар втратив свою конкурентоспроможність. Те, що низький долар можливо ще недостатньо низький, аби дати стимул виробництву, показало також і падіння канадського експорту на 1,8% в жовтні, що допомогло збільшити торговий дефіцит Канади до $2,8 млрд.

Зараз з’явилося багато прогнозів подальшого зниження долара. Merrill Lynch очікує, що канадський долар впаде до 74 центів США в наступному році, прогноз Bank of Nova Scotia знаходиться на рівні 72 центів, тоді як аналітики Morgan Stanley очікують, що канадський долар впаде до 0,69 США протягом найближчих 12 місяців. Оскільки відсоткові ставки в Канаді вже є досить низькими, інших варіантів, ніж знизити долар до рівнів, очікуваних багатьма аналітиками, можливо вже не залишилося.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment