Friday, April 25, 2014

Фінансовий Коментар - Фармацевтичний ринок показує позитивні тенденції

Позитивні тенденції на фармацевтичному ринку

Після успішного 2013 року, американський та канадський ринки акцій продовжують рости цього року. У 2013 році американський ринок випередив канадський, коли індекс S&P 500 виріс на 29.6%, а індекс S&P/ TSX Composite –на 9.6%. Цього року, індекси росли досить сильно у січні-лютому і мали проблеми у березні-квітні, але в цілому піднялися: S&P/TSX Composite на даний момент виріс на 6.7% з початку року , а S&P 500 – на 1.9%.

Обидва індекси у цьому році зазнали відкатів на 4%-6%, що спричинило побоювання з боку інвесторів з приводу напрямку ринків у майбутньому та показників оцінки. У той же час, є ознаки того, що ринки залишаються у гарній формі. Одним з основних показників здоров'я ринків є посилення активності у галузі Злиттів та Поглинань (M&А). Це, як правило, відбувається коли компанії мають достатні резерви готівки і відчувають впевненість у своїх бізнес-моделях та ціні своїх акцій. За даними news.efinancialcareers.com та Wall Street Journal, обсяг угод M&A, оголошених в США у січні-березні 2014 р., був найвищим за останні сім років. Висока M&А-активність відображується у прибутковості американських інвестиційних банків. Зокрема, цього року, консультативний дохід Goldman Sachs збільшився на 41%, в той час як подібні доходи Morgan Stanley виросли на 34%.

Цей тиждень з точки зору M&А діяльності у фармацевтичної галузі є досить гарячим. Зокрема, одна з основних фармацевтичних компаній США Pfizer, як очікується, купить британсько-шведську компанію AstraZeneca. Ще більш обнадійливим є те, що обидві акції виросли після об’яви про купівлю, що свідчить про впевненість інвесторів у тому, що вартість угоди не є перебільшеною і що компанії зможуть реалізувати синергії в результаті злиття. Зокрема, Pfizer виріс більш ніж на 4% протягом останніх днів і AstraZeneca виросла на більш ніж 7%.

Іншою гарячою історією є угода з обміну активами між GlaxoSmithKline і Novartis. GlaxoSmithKline погодилася продати свої онкологічні продукти Novartis за $14.5 млрд., а у відповідь купити вакцинний бізнес Novartis (за виключенням вакцин від грипу). Акції GlaxoSmithKline виросли майже на 7% протягом останніх днів, в той час як акції Novartis – більш ніж на 3%. Хороші новини є також для канадського ринку: канадська фірма Valeant Pharmaceuticals хоче купити виробника ботокса Allergan. Обидві акції сильно виросли в останні дні, на 16 % і 29 % відповідно.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment