Friday, April 11, 2014

Фінансовий Коментар - Санкції таки трошки печуть

Росія починає відчувати санкції

На питання, якими є плани Росії щодо України, поки що немає остаточної відповіді. Минулий тиждень був сповнений побоювань, що російське військо перетне кордон і почне війну з Україною. Ці побоювання на даний момент дещо спали, але вони не зникли зовсім, оскільки Росія не відводить свої загони від кордонів України і в безпосередній близькості від них розгортає польові шпиталі.

Вважається, що однією з основних причин нерішучості Росії є однозначна позиція західних країн у питанні приєднання Криму і подальшої ескалації конфлікту. Після того, як США, Канада і ЄС застосували санкції до ряду російських чиновників і припинили військову співпрацю з Росією, Росія, можливо, починає розуміти наслідки своїх дій. Раніше на цьому тижні уряд Росії запропонував російським компаніям зняти свої акції із закордонних бірж і розмістити їх виключно на російських біржах (за інформацією Bloomberg). Оскільки інфраструктура російського фондового ринку є менш розвиненою, такий крок зробить фінансування для російських компаній менш доступним і більш дорогим.

Це сталося після низки сигналів, про те, що закордонне фінансування стає для російських компаній проблематичним. Зокрема, боргове фінансування стало більш дороге після того, як агентство S&P Ratings Services знизило прогноз по Росії зі Стабільного на Негативний у кінці березня. Згідно Bloomberg, російський уряд не провів аукціони по рублевих облігаціях у п'ять з останніх шести тижнів, а дохідність 10-річних рублевих держоблігацій в даний час є дуже високою, майже 9%. У той же час, два основних фондових індекси Росії демонструють досить погані результати: індекс РТС цього року вже впав на 16%, а індекс ММВБ – на 9%. Відтік капіталу з Росії склав до $70 млрд у першому кварталі, і російський уряд очікує, що він може досягти $150 мільярдів за рік в цілому. Очікується, що якщо Росія зробить велику помилку і продовжить свій наступ на Україну, західні ринки можуть повністю закритися для російських компаній і економіка країни може впасти у рецесію.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment