Monday, April 21, 2014

Фінансовий Коментар - Економічні події в Україні

Україна: економічні труднощі і надії

На тлі тривожних військових подій в Україні, де Росія фактично почала інтервенцію, канадські українці також слідкують за економічними подіями. Стрибки обмінного курсу гривні (UAH) до долара США (USD) є зараз серйозною проблемою для українців через високу доларизацію економіки країни. Гривня почала знецінення у 2013 році від рівня приблизно UAH/USD 8.15. На початку 2014 року девальвація прискорилась через виснаження валютних запасів Національного Банку України, які знизилась з USD 32 млрд на початок 2012 року до приблизно USD 15 млрд на даний момент. Минулого тижня курс на міжбанківському ринку досяг рекордно високого рівня UAH/USD 13.4, у той час як у роздрібних пунктах обміну він досяг UAH/USD 14.2.

Поряд з підвищенням вартості банківських кредитів у твердій валюті (які представляють близько 40% всіх роздрібних кредитів в Україні), це підняло ціни на багато споживчих товарів, як довготермінового, так і широкого вжитку, через високий рівень імпорту в економіці. На минулому тижні Національний Банк України, який був підданий сильний критиці у ЗМІ, застосував радикальні заходи для приборкання девальвації. У минулий вівторок Банк звинуватив 14 комерційних банків у навмисній скупівлі доларів за будь-яку ціну (за непідтвердженими чутками, ці банки діяли у російських інтересах) і відключив їх від міжбанківської валютної біржі. Як наслідок, до кінця торгової сесії на міжбанківській біржі у середу курс знизився до UAH/USD 11,4 і залишився на цьому рівні до кінця тижня.

Деякі аналітики зараз оцінюють "справедливий" обмінний курс на рівні UAH/USD 10.0. Чи ринковий рівень досягне цієї позначки залежатиме зокрема від того, як скоро Україна отримає іноземне фінансування. Нещодавно Голова Нацбанку був в США, де обговорив подальше фінансування від МВФ. Шанси на це фінансування вважаються високими. У той же час Світовий Банк вирішив питання про кредит Україні на USD 750 млн, який буде наданий у травні для підтримки державного бюджету. Україна в даний час проводить переговори з різними міжнародними фінансовими організаціями щодо інвестиційних проектів в цілому на USD 1.6 млрд.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment