Tuesday, June 27, 2017

Від «готуйтесь до підняття ставки 12 липня» до «ой, почекайте»


Минулого тижня, між новиною, "відсоткову ставку можуть підняти швидше, ніж ми думаємо", і новиною: "Банк Канади може не поспішати підвищувати ставки" був всього один день. Різницю справила новина про рівень інфляції в травні, опублікована 23 червня.

До того, як вийшла статистика інфляції, новина про зростання роздрібної торгівлі, яка вийшла 22 червня (ріст на 0,8% порівняно з попереднім місяцем), підживила очікування, що відсоткова ставка може бути підвищена 12 липня, коли Банк Канади наступного разу буде переглядати ставки. Представники Банку ніколи не заявляли і навіть не натякали на те, що це може статись 12 липня, але торгівці (згідно інформації business.financialpost.com) давали 50%-ву імовірність тому, що ставку піднімуть саме 12 липня на підставі ряду фундаментальних та суб'єктивних факторів.

Інфляція, що склала 1.3% у травні, порівняно з 1.6% у квітні, призвела до охолодження прогнозів щодо підвищення ставки. Цей рівень інфляції був нижчим за очікування Банку Канади та експертів, і був одним із найнижчих серед розвинутих економік.


В найближчому мабутньому на долю ставки можуть вплинути два фактори. По-перше, Банк Канади останнім часом говорив про меншу важливість інфляції як чинника макроекономічної політики. По-друге, нове ​​падіння цін на нафту та уповільнення росту цін на нерухомість можуть знизити необхідність підвищення курсу.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment