Wednesday, June 17, 2015

Економіка ще не відновилася, підняття ставок відкладається

Майже тиждень тому ми писали, що, з одного боку, млявість економіки США може принести довгоочікувану корекцію ринку акцій США. З іншого боку, ми думали, що та ж сама млявість економіки може затримати підвищення відсоткових ставок Федеральною резервною системою США, що, навпаки, підтримає ціни акцій. Сьогоднішня заява Голови ФРС Джанет Йеллен підтверджує останній сценарій.

У своїй заяві Джанет Йеллен вказала, що економіка США трохи зросла після повільного першого кварталу. Тим не менш, цього зростання, очевидно, недостатньо. Деякі аналітики очікують зростання ВВП США на 2.5% в другому кварталі, за рік в цілому ріст очікується на рівні 1.8%-2.0%. Протягом останніх трьох місяців економіка США додавала близько 210,000 робочих місць щомісяця, що допомогло зберегти безробіття на рівні 5.5%, в порівнянні з 6.3% рік тому і 7.5% два роки тому. Але зростання зайнятості знизилося порівняно з середньомісячним рівнем зростання в минулому році. Йеллен також сказала, що інфляція залишається нижчою за цільовий рівень ФРС у 2%.

Всі ці показники, очевидно, не досягають цілей ФРС, які потрібні для негайного підняття ставок. Джанет Йеллен заявила, що ФРС хоче піднімати ставки "поступово", до 1% на рік, або на близько 0.25% кожного другого засідання. Таким чином, ставка може бути підвищена на 0.25%, щонайшвидше у вересні 2015 р., якщо економічні показники покращаться. Продовження м'якої грошово-кредитної політики підтримало акції США – індекс S&P 500 сьогодні зріс приблизно на 1% з того моменту, як наміри ФРС стали відомими.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment