Friday, June 12, 2015

І знову розмови про корекцію ринків акцій

Ми писали кілька разів, що фондовий ринок США перебуває у висхідному тренді занадто довго. Але останній раз ми писали про це близько року тому. З тих пір на ринку не було жодної істотної корекції. Насправді, широкий індекс американського ринку, S&P 500, не мав значної корекції (падіння на більше ніж 10%) протягом майже чотирьох років, з жовтня 2011 року.Але цього разу, здається, ситуація є трохи інакшою, хоча ми не очікуємо неминучої і швидкої корекції ринку навіть зараз. Що зараз є інакшим - це економічна ситуація. З березня 2009 року, коли фондовий ринок був на своїх довготермінових мінімумах, аж до 2015 року економічні показники в США поліпшувалися, а очікування були ще кращими. Це було до 2015 р. Фондові ринки мають перспективний характер і якою б не була поточна економічна ситуація, якщо інвестори вірять в майбутнє економічне зростання, вони будуть купувати акції. Але у 2015 році економіка США досі не виправдила цих очікувань.

Ця економічна слабкість відображається на американських акціях – індекс S&P 500 у цьому році на сьогоднішній день зріс лише на 1.7%, а на той самий час торік відповідний приріст складав 4.4%. Але чи перейде цей застій ринку на корекцію? Багато ринкових експертів вважають, що корекція на більше ніж 10% вже давно перезріла, отже її імовірність може зростати з часом. Але з іншого боку, американські акції знаходяться у чіткому бичачому тренді і серйозність ринкового краху у 2007-2009 рр. робить їх менш чутливими до негативних факторів.

Крім американської економіки, одною з речей, за якою треба слідкувати зараз, є ринки, що розвиваються. Неприємності на цих ринках часто перекидаються на розвинені ринки. За даними, наведеними у газеті Financial Times та на marketwatch.com, з ринків, що розвиваються на цьому тижні відбувся відтік коштів на суму $9.3 млрд, що стало максимумом з 2008 року. З цієї суми $7.1 млрд вивели з Китаю. Китайська економіка продовжує охолодження. Центральний банк Китаю щойно знизив свій прогноз зростання ВВП країни в 2015 році до 7%. Для порівняння, ВВП Китаю зростав в середньому на 9.1% на рік у 1989-2015 рр.


Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment