Wednesday, September 10, 2014

Фінансовий Коментар - Чи буде російський дефолт?


Чи відбудеться новий російський дефолт? 

Чи відбудеться новий російський дефолт?
Останнім часом ми багато писали про українську економіку і відзначали важку економічну та фінансову ситуацію в Україні. Ми також відзначали, що економіка Росії перебуває в кращій формі, що дає Росії можливість продовжувати свою інтервенцію в Україну. Путін, очевидно, сподівається, що економіка України розвалиться вперед економіки Росії. Але наскільки сильними є економіка та фінансова система Росії?

ВВП Росії цього року зростає досить повільно, на 0.9% у першому кварталі і 0.8% у другому кварталі. Уряд Росії прогнозує, що ріст сповільниться до 0.5% в цілому за рік, що має статися, зокрема, через санкції Заходу. Провідні банки, такі як Bank of America Merrill Lynch і Morgan Stanley мають схожі прогнози на цей рік і очікують, що в 2015 році економіка Росії або не виросте або впаде на 0,5%. Для порівняння, Міжнародний валютний фонд очікує, що світова економіка зросте на 3% і більше на рік в 2014-2015 роках.

Пара цікавих фактів про російську економіку: державний бюджет Росії, який в значній мірі залежить від експорту нафти, накопичуватиме надмірний дефіцит, якщо ціна на нафту впаде нижче за $93 за барель цього року і $96/барель у наступному році (що близько до поточної ринкової ціни на російську нафту). Другий факт: у першій половині 2014 року обсяг буріння в нафтовій промисловості Росії знизився вперше з кризового 2009 року, падіння склало більше 7%. Таким чином, економічні перспективи Росії стають все більш туманними.

Російська фінансова система виглядає відносно стабільною: сукупний зовнішній борг країни складає лише близько $700 млрд, а його короткострокова частина – близько $80 млрд. Проте, західні санкції серйозно скоротили можливості Росії запозичувати на світових ринках. Ось чому російський рубль продовжує падати. Після деякого зміцнення минулого тижня, його курс до долара США знову є вищим за USD/RUB 37.0, що є історичним максимумом. Якщо санкції триватимуть, російські позичальники не зможуть рефінансувати свої борги, особливо на тлі економічної кризи в країні. Російські спостерігачі вже почали говорити про майбутній дефолт країни, подібний до дефолту 1998 року.

Українська Кредитова Спілка Лимитед


No comments:

Post a Comment