Friday, June 20, 2014

Корпоративні облігації

by Michael Zienchuk
(Originally published in Meest newspaper, June 19, 2014)


Ми продовжуємо розмовляти про боргові зобов'язання або облігації, які представляють собою цінні папери, що можуть забезпечити менший ризик для інвесторів. У попередній статті ми писали про державні боргові зобов'язання, які зазвичай вважаються найменш ризикованими у цьому класі активів. Зараз звернемо увагу на корпоративні облігації, які мають широкий діапазон якості, відповідно до кредитоспроможності емітента. У цій статті ми зосередимося на найбільш кредитоспроможних корпоративних облігаціях та інвестиційних можливостях, які вони представляють.

Головний інструмент, який ринок використовує для визначення кредитоспроможності боргових зобов'язань, є кредитний рейтинг корпоративного емітента, з деякими корегуваннями для окремого боргового зобов'язання. Кредитні рейтинги видаються незалежними рейтинговими агентствами. Ключовим фактором, що визначає кредитний рейтинг емітента облігації, є його здатність своєчасно здійснювати купонні виплати та погашати основну суму облігації. Існують чотири основні кредитні агентства, які оцінюють усі облігації, що обертаються на ринку. До них відноситься «велика трійка» рейтингових агентств - Moody’s, Standard and Poor’s (S&P) і Fitch Ratings, а також канадське агентство Dominion Bond Rating Service (DBRS).

Рейтинги, які агентства призначють корпоративним емітентам та індивідуальним облігаціям, мають літерні позначення, від потрійного A (AAA або Aaa) для найвищої якості до одного D, який представляє собою емітента або облігацію, що знаходиться в стані дефолту (не в змозі зробити купонні виплати або погасити основну суму непогашеної заборгованості). Кредитно-рейтингові агентства також додають + або - (мінус) до відповідної літери для більшої точності. Облігації з кредитним рейтингом BBB- і вище вважаються такими, що мають інвестиційний рівень, а ті, що припадають між BB+ і C, вважаються тими, що не мають інвестиційного рівня, або високоприбутковими облігаціями (сміттєвими облігаціями в популярному жаргоні).


Таблиця 1: Рейтинги облігацій за різними агентствами
DBRS
Moody’s
S&P
Рівень
Ризик
AAA
Aaa
AAA
Інвестиційний
Найнижчий
AA
Aa
AA
Інвестиційний
Низький
A
A
A
Інвестиційний
Низький
BBB
Baa
BBB
Інвестиційний
Середній
BB, B
Ba, B
BB, B
Високоприбутковий
Високий
CCC/CC/C
Caa/Ca/C
CCC/CC/C
Високоприбутковий
Найвищий
D
C
D
Високоприбутковий
Дефолт
Джерело: RBC
Ця система рейтингів є прийнятою на ринку облігацій, і, здається, працює досить добре. За даними Вікіпедії, до 2007 року показник дефолтів серед облігацій інвестиційного рівня (за оцінками S&P) склав 0.2% для муніципальних облігацій і 4.1% для корпоративних облігацій. Для високоприбуткових облігацій, рівень дефолту був для цих груп відповідно 7.4% і 42.4%.
Хоча корпоративні облігації інвестиційного рівня, як правило, мають високу якість, їх ризики вважаються вищими, ніж у першокласних державних облігацій. Різниця між ставками першокласних державних облігацій та корпоративних облігацій інвестиційного класу називається спредом інвестиційного класу. У таблиці 2 ми подаємо облігації канадського федерального і провінційних урядів, і порівнюємо їх з корпоративними облігаціями з найнижчою прибутковістю. Як видно з таблиці, найбільш надійні корпоративні облігації пропонують прибутковості, які мають премію 30 базисних пунктів (0.30%) або більше над прибутковістю державних облігацій. Ці більш високі ставки, ймовірно, будуть привабливі для інвесторів, залежно від їх інвестиційних пріоритетів.
Таблиця 2: Канадські урядові та корпоративні облігації
Облігація
Дата погашення
Дохідність, %
Федеральний уряд


Can. Govt 2 Year
2016-травень-01
1.08
Can. Govt 5 Year
2019-березень-01
1.57
Can. Govt 10 Year
2024-червень-01
2.31
Can. Govt 20 Year
2037- червень -01
2.80
Провінції


Alberta
2016-вересень-01
1.20
BC Prov
2019- червень -17
2.04
Manitoba
2024- червень -02
3.04
Ontario Prov
2037- червень -02
3.74
Компанії


Hydro One
2016- березень -03
1.50
NAV Cda
2019-квітень-17
2.21
Manu LifeIns
2024-лютий-21
2.66
Hydro One Inc.
2037- березень -13
4.10
Джерело: CanadianFixedIncome.ca

Michael Zienchuk, MBA, CIM
Investment Advisor, Credential Securities Inc.
Manager, Wealth Strategies Group
Ukrainian Credit Union
416-763-5575 x204
www.ukrainiancu.com


Mutual funds and other securities are offered through Credential Securities Inc. Commissions, trailing commissions, management fees and expenses all may be associated with mutual fund investments. Please read the prospectus before investing. Unless otherwise stated, mutual funds and other securities are not insured nor guaranteed, their values change frequently, and past performance may not be repeated. The information contained in this article was obtained from sources believed to be reliable; however, we cannot guarantee that it is accurate or complete. This article is provided as a general source of information and should not be considered personal investment advice or solicitation to buy or sell any mutual funds and other securities. The views expressed are those of the author and not necessarily those of Credential Securities Inc.®.  Credential is a registered mark owned by Credential Financial Inc. and is used under licence. Credential Securities Inc. is a Member of the Canadian Investor Protection Fund.

No comments:

Post a Comment