Monday, June 16, 2014

Фінансовий Коментар - Кінець Великої Ротації?

Кінець Великої Ротації?

Волатильність на американському ринку акцій у березні-квітні спричинила численні розмови серед аналітиків про традиційне явище “продай у травні і гуляй”. Протягом цього періоду, акції технологічних та невеликих компаній постраждали найбільше: високотехнологічний індекс Nasdaq Composite втратив більше 8%, тоді як індекс акцій малої капіталізації Russell 2000 впав більш ніж на 9%. Здавалося, що наступає справжня корекція ринку.

Під час розпродажу акцій малих і технологічних компаній гроші перекидалися у фонди та індексні фонди облігацій. Це явище було названо Великою Ротацією з акцій в облігації. Згідно компанії Lipper Inc і дослідницької фірми ETFGI (за даними Financial Post), інвестори цього року вклали $ 22 млрд. у ETF-фонди облігацій, або більш ніж 5% від загального обсягу їх активів. Високий попит на облігації спричинив їх дефіцит, і інвестори все частіше купували облігації більш низької якості (так звані "високоприбуткові облігації"). За останні 12 місяців фонд SPDR Barclays Short-term High Yield Bond ETF отримав $ 2,7 млрд. чистого припливу або 64% від загального обсягу своїх активів.

Водночас, корекція американських акцій на даний момент майже повністю завершилася: Nasdaq Composite та Russell 2000 вже досягли або знаходяться близько своїх рівнів початку березня. Корекція також не перекинулася на більш широкий ринкок: індекс S&P 500 зараз б’є свої історичні рекорди. Ми очікуємо, що ближче майбутнє покаже, чи інвестиційні потоки знову повернулися в сектор акцій і чи Велика Ротація стала справою минулого.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment