Wednesday, April 26, 2017

Чи стане житло більш доступним?Минулого тижня уряд Онтаріо ввів 15%-й податок на іноземних покупців нерухомості в Південному Онтаріо. Серед інших заходів, спрямованих на охолодження ринку нерухомості, провінція також планує дозволити міській владі Торонто стягувати податок з вакантних житлових приміщень.
Чи зможуть ці заходи зробити ціни на житло більш доступними? Якщо і зможуть, то, ймовірно, лише незначним чином. У Ванкувері, де в минулому році були введені аналогічні податки, індекс цін MLS® в березні виріс на 13% порівняно з роком раніше, а індекс цін окремих будинків знизився на 5,0% протягом останніх шести місяців, але виріс на 1% порівняно з попереднім місяцем. Активність продажів і ціни нерухомості в Ванкувері знову почали рости. 
Показник доступності окремих будинків, який розраховується банком RBC (theglobeandmail.com) і враховує іпотечні і комунальні платежі, та податки на майно, у Ванкувері залишається вище 120%, а у Торонто майже досягає 80% медіанного доходу сім'ї.

Оскільки таке житло вже недоступне для більшості нових покупців у GTA, введення таких податків навряд чи зробить ціни доступними. Наприклад, у Ванкувері такі заходи спочатку уповільнили ринок, але створили відкладений попит, який досить скоро почав вирівнювати ринок, оскільки інші істотні фактори залишились незмінними.
У Ванкувері ціни на житло почали пом'якшуватись ще до введення податків. Експерти говорять, що це пом'якшення було обумовлене ​​зниженням попиту з боку канадських покупців, ймовірно через низьку доступність. Якщо ціни в Ванкувері не обваляться, це буде означати, що без підвищення відсоткових ставок і значного скорочення іноземних інвестицій доступність житла в Торонто найближчим часом істотно не зросте.
Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment