Wednesday, January 25, 2017

Америка може обвалити світові ціни на нафту


Ціни на нафту перетнули бар'єр $50/барель в грудні, і в даний час закріпилися на позначці $55/барель (Brent Crude Oil). Це стало можливим завдяки планам ОПЕК та інших нафтовидобувних країн знизити обсяги видобутку нафти. Проте, в останні дні з'явилися очікування, що збільшення виробництва сланцевої нафти в США послабить вплив цього скорочення виробництва. Ці очікування поки що не дуже сильно вплинули на ціну нафти. Але в майбутньому цей вплив може бути набагато більшим.

За повідомленням CNBC, інвестиційний банк Goldman Sachs передбачає, що ціни на нафту в США (West Texas Intermediate (WTI)) виростуть на 25% в порівнянні зі світовими цінами (Brent), якщо США реалізують перехід на корпоративний податок з поправками на кордоні (border-adjusted corporate tax або BTA). Це простимулює великий ріст виробництва нафти в США. Видобуток сирої нафти у США поступово зростає з середини 2016 року. Проте, на даний момент він знаходиться на 7% нижче свого історичного рекорду, який був поставлений в середині 2015 року (див. нижче).


Дональд Трамп оголосив метою своєї адміністрації досягнення Америкою енергетичної незалежності. На шляху до цієї мети існує безліч технологічних і нормативних перешкод, а ф'ючерси на нафту в даний час припускають лише 9%-ву ймовірність такого розвитку подій, за оцінками Goldman Sachs. Але, в разі його реалізації, вважає Goldman Sachs, це зрушення може обвалити ціни на нафту Brent до $40/барель у 2020 році.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment