Tuesday, November 1, 2016

Чи підніме Трамп канадські акції?Минулої п'ятниці американський фондовий ринок в черговий раз показав, що боїться перемоги Дональда Трампа на президентських виборах. Коли 28 жовтня вийшла новина про те, що ФБР відновило справу про електронні листи Клінтон, що може послабити шанси Клінтон здобути перемогу над Трампом на виборах восьмого листопада, індекс S&P 500 впав майже на 1% протягом 1 години.
Індекс відіграв падіння досить швидко, але ця реакція продемонструвала - ринок вважає, що Трамп, будучи обраним, може повести себе несподіваним чином і може нашкодити економіці Америки. Здається майже гарантованим, що Трамп, в разі обрання, буде вести торгівельні війни з Китаєм і Мексикою, замість того, щоб удосконалювати існуючі відносини. Протягом години після оголошення новини про відкриття справи проти Клінтон, мексиканський песо впав майже на 6% по відношенню до долара США.
А наскільки Канаді слід турбуватися про економічні наслідки президентства Трампа? Дональд Трамп дуже рідко згадує Канаду в своїх виступах, що можна сприймати як позитив. Обнадіює також те, що навіть якщо Америка відмінить угоду про вільну торгівлю НАФТА, вступить в силу угода про вільну торгівлю між Канадою і США, яка передувала НАФТА.
Які б не були короткострокові ефекти від росту шансів Дональда Трампа, фондовий ринок Канади значно виріс в цьому році через ріст цін на нафту і сировинні товари. З початку року індекс S&P/ TSX Composite виріс більш ніж на 13%. У своєму нещодавньому звіті, Метью Бараш з RBC Capital Markets передбачає, що президентство Трампа може вчинити чистий позитивний ефект на економіку Канади і відповідно підтримати канадські акції, через те що, Трамп, зокрема, позитивно ставиться до традиційного вуглецевого палива.    
   

No comments:

Post a Comment