Friday, June 10, 2016

Таня Микитюк та ї ї Пташка


Таня Микитюк
Знайшовши в поштовій скринці листівку, радіємо з того, що про нас думають і пам’ятають, що відправник пожертвував своїм часом, власноруч написавши про свою приязнь, любов чи повагу до нас. Звичайно, сьогодні придбати готову листівку - не проблема: скільки завгодно і які завгодно, але ж вибираємо відповідно до своїх смаків, уподобань та настрою.
Серед них зустрічаються і справжні витвори мистецтва, якими так і хочеться поділитися з рідними і близькими, друзями і колегами тощо. Саме такі маленькі дива пропонує “Пташка” та її власниця Таня Микитюк.

Усім, хто мріє про власну справу, Таня радить обов’язково пробувати, звичайно, попередньо все добре обдумавши та зваживши. Так, вона тепер зі свого досвіду знає, що починати непросто, але, якщо не наважитися і спробувати, ніколи не знатимеш, яке задоволення приносить праця на себе, на благо й добротут родини, на радість багатьох людей, і чого, загалом, ти міг би досягнути.


 Таня Микитюк, як і її батьки, народилася в Канаді, але родина пам’ятала та шанувала своє українське коріння та все з ним пов’язане. Навчалася вона в українських школах св. Димитрія та ім. Лесі Українки, брала участь у діяльності СУМу, займалась танцями в “Аркані” (Академія українського танцю) , до речі, в цьому ансамблі і познайомилась зі своїм чоловіком Маркіяном. Після школи здобувала освіту в Ryerson University, де вивчала Graphic Communications Management, а по закінченні працювала в корпоративному бізнесі, де займалась друком та маркетингом.

Таня, що зростала в сім’ї, де панував український дух, тепер і своїх синів - семилітнього Симона та 3-річного Данилка - виховує в українських традиціях: вони танцюють, старший навчається в українській школі. Коли народився молодший син, вирішила працювати з дому. Очевидно, що майбутнє заняття обирала у відповідності з тим, що знає і любить, - друкарство та дизайн. Так і народилася “Пташка” - домашній бізнес графічного дизайну

Дизайн та виготовлення листівок різної тематики, зокрема і жартівливі, - одна найбільших ланок діяльності “Пташки”, і не стільки через постійний попит на них, а тому, що саме робота над ними приносить надзвичайне задоволення майстрині. Оскільки родині Микитюк близьке і цікаве все українське, то багато оригінальних листівок зроблено за українськими мотивами. Таня говорить: “У ”Пташці” я поєдную свою етнічну приналежність та любов до сучасного дизайну.”
Ще одне захоплення майстрині і, відповідно, вид послуг її бізнесу - це графічний дизайн, наприклад, оригінальні дизайни і друки для спільного концерту Української капели бандуристів ім. Т.Г. Шевченка з Русланою. Співпрацює “Пташка” з Українським музеєм Канади (відділ Онтаріо), Інститутом св. Володимира, КУК Альберти, Alberta Council for the Ukrainian Arts, а з особливим задоволенням - з ще маловідомими українськими митцями в Канаді, твори яких Таня виділяє в свою окрему мистецьку категорію.
Одна з найбільш значимих і пам’ятних робіт Тані Микитюк - великий віконний дисплей для Інституту св. Володимира, присвячений Небесній сотні. Його планували розмістити тут лише на два місяці, але залишили на цілий рік, бо він так сподобався багатьом людям, які не минали і заходили з вулиці, вражені побаченим. Відповідальною, натхненною і по-справжньму творчою була праця Тані над дизайном книги її подруги Лесі Хитра “Tarnished”, написаної в жанрі історичної белетристики (Historical fiction) про життя її бабусі, і яка була видана 2015 року. Друкує “Пташка” і жикли (giclée) - найвисокоякісніший на сьогодні цифровий художній друк, що гарантує найкраще зберігання архівної (музейної) поліграфічної продукції.

 Як говорить сама Таня Микитюк, робота “Пташки” почалась досить спонтанно. Якось Український музей Канади попросив допомогти зробити різдвяну листівку для ярмарку. Таня зробила, і її витвори розкупили ще до початку події.
Так як у Микитюків підростає двійко маленьких синів, зрозуміло, Тані, як мамі, близька і цікава дитяча тема, тому вона ще зайнялася розробкою дизайнів та друкуванням плакатів абеток, які відразу почали користувалися попитом.

Зараз Таня Микитюк продає свої художні витвори через інтернет по всьому світу (www.etsy.com/shop/PtashkaArts), зокрема, в Америці, Європі і навіть Австралії, а також на фестивалях та в українських крамницях у багатьох провінціях Канади. Про проекти та новини “Пташки” можна дізнатись на www.ptashkablog.com.

Razom Media
razom.media


No comments:

Post a Comment