Monday, July 6, 2015

Ціни на нафту знову піднімають настрій українцям

За минулі півтора тижні ціна сирої нафти марки WTI знизилася на 9%. Зниження прискорилося у п'ятницю і сьогодні - ціна впала більш наж на 6.0%.  Рух цін на нафту за останні чотири місяці починає виглядати як ідеальний «відскік дохлої кішки»: ціна відскочила від свого найнижчого значення на рівні 43.5 дол. США за барель в середині березня 2015 р. до вище ніж $60/барель в травні-червні і впала з кінця червня до $55.5/барель станом на сьогодні.
Українці по всьому світі спостерігають за ціною нафти вже більше року, з початку російського вторгнення. Україна є нетто-імпортером нафти і газу, у той час як ці галузі є найважливішим джерелом доходів для російської економіки. На тлі прискореного зниження російської економіки (ВВП країни впав на 4.2% в квітні і на 4.9% в травні 2015 р.) і геополітичних проблем для Росії (таких як сьогоднішня пропозиція Прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте заснувати міжнародний трибунал для переслідування підозрюваних в катастрофі MH17), нове зниження цін на нафту дає українцям ще одну причину для кращого настрою.


Поточне зниження цін нафти викликане тим, що кількість американських бурових установок на минулому тижні виросла на 12 одиниць до 640. Таким чином, закінчився 29-тижневий період падіння цієї кількості (Baker Hughes та marketwatch.com). У період низьких цін на нафту кількість бурових установок у СШАпадала. Однак навіть у цей період видобуток нафти у США залишався на високому рівні. Крім того, термін для досягнення угоди в іранських ядерних переговорах закінчується в наступний вівторок. Остаточна угода з іранського питання в кінцевому підсумку випустила би багато іранської нафти на світовий ринок. Ці факти і очікування сигналізують, що ціни на нафту можуть залишатися на низьких рівнях в осяжному майбутньому.


Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment