Wednesday, May 6, 2015

Пайові інвестиційнi фонди (Mutual funds) – Kateryna Litvinjuk


Катерина Литвинюк,
Wealth Strategy Group
Bи, напевно, знаєте, що інвестування сталo надзвичайно популярним протягом 20 останніх років. Зараз пайові інвестиційні фонди є частиною нашого повсякденного життя.

Насправді, для багатьох  людей інвестування означає вкладання коштів у пайові інвестиційні фонди, що може  бути кращим, ніж простe зберігання грошей на ощадному рахунку. Oднак, для більшості людей,  розуміння про пайові інвестиційні фонди на цьому рівні закінчується.

Що таке  пайовий інвестиційний фонд?
Пайовий інвестиційний фонд — це професійно керована колективна інвестиційна система, що є сукупністю інвестицій, таких як акції, обліґації та інші  цінні папери. Є два види пайового інвестиційного фонду: відкритий і закритий. Найбільш популярний інвестиційний фонд відкритого типу. Популярність фонду характеризується тим, що чим більше грошей вкладається  інвесторами, тим більше нових одиниць або акцій випускає фонд.

Пайовий інвестиційний фонд може інвестувати в державні обліґації, акції великих компаній, акції інших країн  i секторів. Деякі фонди інвестують у змішані фонди акцій, обліґацій чи інші пайові інвестиційні фонди.

Переваги пайових інвестиційних фондів.
Коли ви купуєте  пайовий інвестиційний фонд, ви об’єднуєте ваші гроші з багатьма іншими інвесторами. Це дає змогу вкладати кошти в різні інвестиції за відносно низькою вартістю. Ще однією перевагою є те, що рішення про конкретні інвестиції ухвалює професійний менеджер. Крім того, пайові інвестиційні фонди широкодоступні через банки, фінансові компанії, брокерські фірми, кредитні спілки, інші інвестиційні фірми. Не менш важливим  y        пайових інвестиційних фондах  є ліквідність. Тобто вашi акції можуть бути конвертовані в готівку за вашим бажанням у будь-який час.

Важливість диверсифікації
Диверсифікація — це техніка управління ризиком, яка змішує різні інвестиції в портфелі. Така методика стверджує, що портфель із різними видами інвестицій у середньому отримує вищий дохід і є менш ризикованим, ніж будь-які окремі інвестиції в портфелі.

Різні інвестиції по різному реаґують на світові події i фактори в економіці, як відсотковими ставками, так і економічними перспективами.
  
Завдяки диверсифікації згладжуються безсистемні події ризику в портфелі, оскільки позитивні показники деяких інвестицій нейтралізують неґативні виконання інших.

Додаткові переваги диверсифікації можуть бути отримані шляхом інвестування в іноземні цінні папери, тому що вони мають тенденцію бути не так тісно пов’язаними з внутрішніми інвестиціями. Приміром, економічний спад у економіці США не завжди вплине на економіку Японії, таким чином, це дозволить інвесторам із японськими інвестиціями мати захист від утрат через американський економічний спад.

Що таке benchmark?
Зазвичай benchmark — це опорний індекс, проти якого можна виміряти виконання пайового інвестиційного фонду. Наприклад, якщо фонд інвестує в основному в канадські акції, benchmark може бути S&P/TSX Composite Index, що стежить за компаніями, котрі торгують на біржі Торонто Stock Exchange.
Порівнюючи фонд із відповідними benchmark, ми можемо бачити   продуктивність виконання інвестицій, утримуваних фондом,  із ринком або сектором загалом.

Як заробити гроші?
Якщо вартість ваших інвестицій іде вгору і ви продаєте фондові кошти за більші гроші, ніж ви заплатили за це раніше, це називається приростом капіталу, тобто ви заробили гроші. Коли  ж ви продаєте фондові кошти за менші  гроші, ніж ви заплатили, це  означає, що ви втратили капітал.
Залежно від фонду ви можете отримати  відсотки, розподіли від дивідендів, прирiст капіталу та  інші доходи. Однак розподіли, що підлягають виплаті в грошовій формі, можуть бути  депозитовані   на ваш банківський рахунок або реінвестовані у вашому портфелі за вашим бажанням.

Вартість більшості пайових інвестиційних фондів змінюється, позаяк вартість їхніх інвестицій коливається вгору та вниз. Залежно від фонду, вартість може змінюватися часто i набагато. Крім того, слід памятати, що інвестиції завжди повязані з тими чи іншими адміністративними витратами, які можуть мати вплив на ваші прибутки від інвестицій.

Який  інвестиційний фонд обрати?
Ви завжди можете дізнатися про виконання фонду в минулому, але це не гарантує результатів фонду у майбутньому. Однак ви можете простежити за продуктивність цього ж фонду в різних ринкових умовах, що допоможе вам отримати уявлення про те, як фонд поводиться стосовно інших фондів із такою ж інвестиційною метою (investment objective) і до відповідного benchmark.


Як пайові інвестиційні фонди оподатковуються?
Загалом, ви повинні заплатити податок на прибуток, який ви отримали. Відсотки, дивіденди та прирiст капіталу трактуються по-різному для податкових цілей, і це впливає на вашi  прибутки.

Однак, якщо ви інвестуєте через  зареєстровані плани, такі як RESP, RRSP, RRIF, у пайових інвестиційних фондах, ви не будете платити податку з дохoдiв, які ви  отримали, доки ті гроші залишаються в плані. Коли ж ви забераєте  гроші з реєстрованого плану, тоді треба заплатити податок.

Ризик
Більшість пайових фондів не має ґарантій, ви можете як отримати прибуток, так і втратити.
Залежно від фондів, які ви оберете,  існують різні ступені ризику. Наприклад акції здебільшого є ризикованішими, ніж обліґації.

Дуже важливим є правильнe розуміння ризику й наскільки ви комфортно почуваєтеся з ним. Тому, перш ніж прийняти рішення, ви маєте пам’ятати, що пайові інвестиційні фонди відрізняються від інших видів інвестицій і повинні розглядатися як довготермінові інвестиції.

Якщо вас зацікавила тема про пайові інвестиційні фонди або вам потрібна порада, просимо завітати до Української Kредитової Cпілки отримати професійну консультацію.

Катерина Литвинюк,
Wealth Strategy Group
Ukrainian Credit Union Limited
(416)763-5575 ext.203,

Mutual funds and other securities are offered through Credential Securities Inc. Commissions, trailing commissions, management fees and expenses all may be associated with mutual fund investments. Please read the prospectus before investing. Unless otherwise stated, mutual funds and other securities are not insured nor guaranteed, their values change frequently, and past performance may not be repeated. The information contained in this article was obtained from sources believed to be reliable; however, we cannot guarantee that it is accurate or complete. This article is provided as a general source of information and should not be considered personal investment advice or solicitation to buy or sell any mutual funds and other securities. The views expressed are those of the author and not necessarily those of Credential Securities Inc.®.  Credential is a registered mark owned by Credential Financial Inc. and is used under licence. Credential Securities Inc. is a Member of the Canadian Investor Protection Fund.

No comments:

Post a Comment