Friday, May 22, 2015

Війна на виснаження триває

Росія проти України: війна на виснаження триває

Цього вівторка український парламент фактично визнав, що країна наближається до дефолта за зовнішніми боргами. Верховна Рада прийняла закон, який дозволяє уряду не здійснювати виплати за зобов'язаннями перед зовнішніми приватними кредиторами. Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сказав в Раді, що країна має сплатити $30 млрд зовнішніх боргів протягом наступних трьох років, в той час як внутрішні борги складають $17 млрд. Проблеми України зростають: минулого тижня Укрзалізниця, державний залізничний оператор, оголосила технічний дефолт за своїми внутрішніми і зовнішніми боргами на суму близько $1.5 млрд.

У інших обставинах, настрій в Україні, ймовірно, відрізнявся би в у подібній ситуації. Але зараз імовірний дефолт не є найбільшою проблемою України. Країна знаходиться у стані війни, і майже кожен день приносить новини про військові і цивільні жертви на Донбасі. Багато українців задаються питанням, а може іноземні інвестори мали би взяти на себе частку відповідальності за те, що відбувається практично в центрі Європи? Чому Україна повинна обслуговувати свої борги західним інвесторам, якщо вона захищає Європу від російської агресії?

Тим не менш, ситуація не така проста. В останні тижні посилилася критика українського Президента та уряду за відсутність реформ і корупцію у країні. Багато хто говорить, що керівництво України не робить достатньо зусиль, щоб запобігти кризі. Багато хто ставить питання, чи отримає Україна вигоду від дефолту і зменшення тягаря зовнішньої заборгованості, чи справи в Україні не зміняться, і почнуть накопичуватися нові борги без будь-яких поліпшень в економіці та бізнес-кліматі?

В той же час, економіка Росії почуває себе також не дуже добре. У квітні 2015 року обсяг промислового виробництва там впав на 4.5% порівняно з квітнем 2014 року, що стало найбільшим падінням з 2009 року, в той час як МВФ очікує, що ВВП Росії знизиться на 3.4% цього року. Росте кількість банкрутств в російському банківському секторі, а кошти російського Агентства страхування депозитів, як очікується, закінчаться в цьому місяці.

Проте, економічна ситуація в Росії ще не така гостра, як в Україні. Ця гібридна війна, здається, увійшла в стадію дуже крихкої рівноваги, яка може бути порушена у будь-який момент військовими чи економічними засобами.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment