Wednesday, March 8, 2017

Чи затьмарять хмари канадського фінансового ринку горизонти ринку акцій?


Основний індекс канадського фондового ринку, S&P/TSX Composite Index, здається, не помітив той факт, що Банк Канади на минулому тижні залишив ключову відсоткову ставку без змін на рівні 0,5% і повторив свої попередження про "істотні невизначеності", які чигають на канадську економіку. Невизначеність в основному спричинена очікуваною протекціоністською торговою політикою з боку Сполучених Штатів, в той час як конкурентоспроможність канадського експорту вже залишає бажати кращого, незважаючи на слабкість канадського долара. Після цієї заяви Банку Канади долар впав нижче рівня 75 американських центів і в даний час знаходиться на своїх двохмісячних мінімумах.

CAD до USD: березень 2017 р.
Але ці новини ще можуть зіграти свою негативну роль і на фондовому ринку, якщо справдиться наступний прогноз Банку міжнародних розрахунків, який у своєму нещодавньому огляді назвав Канаду серед країн, де з'явилися показники раннього попередження про фінансову кризу та збільшення ризиків у банківський системі (business.financialpost.com). Канадський показник зміни індикатора закредитування ВВП, так званий credit-to-GDP gap, зараз знаходиться на рівні 17,4%, значно вище безпечного рівня у 10%, і продовжує зростати. В огляді наголошується, що перевищення цим показником порогу у 10% протягом трьох років до початку кризи передувало двом третинам банківських криз у різних країнах.

Credit-to-GDP gap основних економік у 2005-16 (джерело: Bank for International Settlements, УКС)


Чи вплине цей фактор на канадські акції і коли це може статись, ще належить з'ясувати. Канадський фондовий ринок також в значній мірі залежить від стану економіки США і глобальних ринків сировини. Але мляве зростання канадської економіки вже стало стримуючим фактором для канадських акцій. Індекс S&P/TSX Composite виріс лише трохи більше ніж на 1% з початку року, в порівнянні з ростом американського індексу S&P 500 на 5% за цей же період.  
Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment