Tuesday, January 10, 2017

Низка позитивних економічних новин, із одним застереженням

Після низки похмурих економічних новин і прогнозів для Канади, які ми відобразили у наших останніх блогах, нарешті, початок 2017 року приніс кілька гарних новин. По-перше, канадський ВВП виріс на 3,5% в третьому кварталі, після зниження в другому кварталі на 1,3%. Товарний торгівельний баланс Канади вперше з вересня 2014 р. показав позитивне сальдо в розмірі $526 млн. в листопаді (чому, очевидно, сприяло падіння канадського долара). Експорт в листопаді збільшився на 4,3%. Головний сировинний товар Канади, нафта, виросла в ціні на майже 20% з середини листопада.

Крім цього, позитивні новини прийшли зі сфери зайнятості – кількість робочих місць в Канаді збільшилася на 108000 в четвертому кварталі, що виявилося найбільшим квартальним зростанням з другого кварталу 2010 року. Найбільший ріст відбувся у грудні – було створено 54000 робочих місць, чверть від усієї кількості за весь рік, за рахунок сезонного найму на свята.
 
Але є один нюанс в статистиці зайнятості, який, ймовірно, відображає характер нинішнього економічного підйому. Ріст кількості робочих місць в минулому році відбувся в основному за рахунок зростання неповної зайнятості, на 154,000, в той час як кількість місць з повною зайнятістю зросла набагато менше. Цю тенденцію вже назвали Убер-ізацією канадської економіки, що означає перехід від повного робочого дня на неповний і роботу по контрактах. На таких роботах люди не отримують медичних, пенсійних та інших бенефітів. CBC наводить філософські роздуми економіста Scotiabank Дерека Голта, що перехід на неповну зайнятість викликаний тим, що не кожен хоче чути дзвінок будильника о 4:30 ранку. Мабуть, залишимо реакцію на таку думку на розсуд наших читачів.
 
Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment