Wednesday, November 30, 2016

Чи поб’є індекс S&P/TSX Composite свій рекорд в наступному році?

Напередодні Нового Року вже можна починати підводити підсумки нинішнього року для канадського фондового ринку. З початку року і до кінця листопада індекс S&P/TSX Composite виріс приблизно на 16%. Якщо індекс втримається на цьому рівні або ж виросте до кінця року, 2016-й стане найкращим для цього індексу з 2009 року. Це також буде перший рік, починаючи з 2009-го, коли S&P/TSX Composite покаже кращий результат, ніж індекс S&P 500. Останній на даний момент виріс на 10,5% з початку року. Цього року індекс біржі Торонто обіцяє стати найбільш прибутковим серед індексів розвинених ринків.

Порівняльне зростання індексів TSX та S&P 500 за 12 останніх місяців (джерело: web.tmxmoney.com)
За цими високими показниками стоїть зростання цін на сировинні товари: у 2016 році Bloomberg Commodity Index зріс на 9%. Два основних сировинних товари, золото і нафта, виросли на 11% і 24% (WTI Crude), відповідно.

У наступному році ситуація на основних товарних ринках, ймовірно, продовжить впливати на динаміку канадського фондового ринку. Якщо ціни на нафту і метали зростуть, індекс S&P/TSX Composite цілком може побити свій рекорд у більш ніж 15600 пунктів, встановлений у вересні 2014 р. Зараз індекс знаходиться на позначці приблизно 15100 пунктів.

Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment