Wednesday, May 6, 2015

Чи є якісь надії на ріст цін сировини?

На сировинних ринках цього року - кривава бійня. За останні 12 місяців ціни на нафту знизилися приблизно на 40%, ціна залізної руди впала більш ніж на 40%, ціна на нікель знизилася більш ніж на 35%, ціна вугілля - приблизно на 25%. Ми можемо продовжувати цей список іншими металами і мінералами – ціни більшості з них сильно постраждали.
Це впливає на канадську економіку, яка в значній мірі залежить від нафтогазової та гірничої галузей - наш ВВП в четвертому кварталі 2014 р. виріс всього на 0.6% (зростання на 2.5% в 2014 році в цілому), скоротився на 0.1% в січні цього року порівняно з груднем 2014 р. і не змінився в лютому.
В той же час в останні тижні з’явилися надії на ріст цін на деякі сировинні товари. Ціни на залізну руду нещодавно стрибнули на більш ніж 25% від їх недавніх мінімумів, які дуже небагато хто прогнозував рік тому (втім, стрибок, здається, вже втратив пар). Ціни на нафту виросли на більш ніж 40% від їх мінімумів січня 2015 р. Глобальні поставки нафти зростають, але ціна відображає останні цифри скорочення активності в цій гналузі у США і конфлікт на Близькому Сході (з побоюваннями, що безлади в Ємені можуть перекинутися до Саудівської Аравії).
Ще один важливий канадський продукт, мідь, також переживає ренесанс цін останнім часом, зрісши з січня більш ніж на 15%. За інформацією mining.com, попит на мідь буде рости в цьому році, але більшість аналітиків очікують ще сильніше збільшення пропозиції, в результаті чого надлишок міді на ринку у цьому році може скласти 400 тисяч тонн. Це не обіцяє нічого хорошого для цін на мідь, отже їх нинішнє ралі слід розглядати з обережністю.
Для стійкого відновлення ціни багато чого буде залежати від Китаю, де споживається близько половини світового об’єму міді. Китайська економіка в даний час знаходиться на стадії охолодження росту - у першому кварталі 2015 року офіційний темп росту ВВП склав 7.0%, що стало найнижчим темпом зростання з початку 2009 року, через спад в обробній промисловості та в інвестиціях в нерухомість.
Отже, незважаючи на недавній ріст цін на сировинні товари, є ознаки того, що погані часи для сировини ще не закінчилися.
Українська Кредитова Спілка Лимитед

No comments:

Post a Comment